Neden Web Sitesi Yaptırmaya İhtiyacımız Var?

Özellikle ticari faaliyet gösteriyorsanız bu sorunun cevabı çok açık ve net olarak, daha fazla müşteriye ulaşabilmektir. Şu şekilde düşünürsek bunu daha rahat kavrayabiliriz; sadece mağazanız var ve sizin potansiyel müşteriniz olabilecek kişiler ancak ve ancak mağazanız önünden geçen kişiler olabilir. Bunu matematiğe dönüştürürsek mağazanız önünden geçen kişi sayısı günde 1000 kişi ise maksimum 1000 kişi müşteriniz olabilir. Oysa web siteniz olsa ulaşabileceğiniz kişi sayısı bu 1000 kişiden çok daha fazladır. Bu cevap web sitesi sahibi olmanız için verilebilecek ilk cevaptır.

Bir başka sebep ise web sitelerinin 7 gün 24 saat ulaşılabilir olmasıdır. Mağazanızı 7 gün 24 saat açık tutamazsınız sonuçta insansınız ve dinlenmeye ihtiyacınız var. Diyelim ki bir şekilde 7 gün 24 saat açık tuttunuz. Ama mağazanıza gecenin bir yarısı müşteri gelmez. Web sitenize ise günün her saati ziyaretçi gelebilir.

Web sitesi yaptırmanın ihtiyaç olmasına başka bir sebep ise en ucuz reklam yöntemi olması. Televizyon, gazete ve radyoya vereceğiniz reklam için ayırmanız gereken maddi kaynaktan çok daha ucuza web sitesi yaptırarak tüm dünyadan ulaşılabilir olursunuz.

Web siteleri artık dijital kartvizit görevi görüyor. Bir ürün satıyorsanız veya bir hizmet veriyorsanız, müşterileriniz sizi ilk önce internet üzerinden bulur. Ürünlerinize ve verdiğiniz hizmetlere internet üzerinden ulaşır. Beğenirse ve ilgisini çekerse size yine internet üzerinden edindiği iletişim bilgileri ile ulaşır.

İşte bu sebeplerden dolayı web sitesi yaptırmaya ihtiyacımız var. Hiçbir şey için geç kalınmış sayılmaz. Web siteniz yoksa bizimle iletişime geçebilirsiniz.